czwartek, 22 stycznia 2015

144. Jodi Picoult "Pół życia"

Tytuł oryginału: „Lone wolf”
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2012
Tłumacz: Magdalena Moltzan
Ilość stron: 464
Ocena: 5/6

Tym razem po raz kolejny sięgnęłam po powieść amerykańskiej pisarki Jodi Picoult. Znajomość z autorką zawarłam dopiero kilka miesięcy temu, kiedy to sięgnęłam po „Świadectwo prawdy”, po powieść która bardzo mi się spodobała i o której opinię napisałam tutaj.

W powieści „Pół życia” autorka przedstawia nam zupełnie inną historię niż w "Świadectwie prawdy". Tym razem bohaterami są Luke Warren, jego córka Cara, syn Edward oraz jego była żona Georgie i jej obecny mąż Joe. Skomplikowane? Może trochę. Znacznie bardziej skomplikowana jest sytuacja, w której znalazł się Luke – miłośnik i badacz życia wilków. Otóż ten oryginalny człowiek zostaje ranny w wypadku samochodowym i zapada w śpiączkę. Razem z nim do szpitala trafia Cara, która również została poszkodowana w wypadku, ale nie została tak ciężko ranna jak ojciec.

Luke'a i jego rodzinę poznajemy w dniu wypadku. Poznajemy też historię rodziny z punktu widzenia każdego z członków rodziny. Poznajemy też niezwykłe przeżycia Luke’a z okresu, który spędził razem z wilkami. Śledzimy też dylematy i wątpliwości rodziny, która nie potrafi się porozumieć przy łóżku nieprzytomnego przyrodnika.

Jodi Picoult w swojej książce przedstawiła nam ciekawą historię oraz trudne wybory, jakich muszą dokonywać bliscy osób, które spotkał los podobny do losu Luke’a. Książka jest bardzo dobrze napisana i nie wątpię, że warto po nią sięgnąć, choćby po to, żeby zastanowić się, jaką decyzję podjęłoby się w takiej sytuacji jak ta opisana przez pisarkę. Autorka mnie nie zawiodła i z przyjemnością sięgnę po jej kolejne powieści.

2 komentarze:

  1. Uwielbiam twórczość Jodi Picoult - przeczytałam 9 pozycji, które wyszły spod jej pióra, ale jeszcze wiele przede mną, łącznie z "Pół życia". :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przede mną znacznie więcej jej powieści, ale zamierzam przeczytać. ;)

      Usuń