piątek, 22 lutego 2013

6. W. E. B. Griffin "Pod ostrzałem"

Tytuł oryginału: „Under fire”
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2004
Tłumacz: Jerzy Łoziński
Ilość stron: 616
Ocena: 4/6

„Pod ostrzałem” – kolejny, dziewiąty tom cyklu „Korpus”. Tym razem autor rzuca swoich bohaterów do Korei…
Jest rok 1950. Kapitan McCoy tworzy raport, w którym przedstawia potencjalne zagrożenie ze strony Korei Północnej. Cóż… Raport wzbudza negatywną reakcję wysokich rangą oficerów amerykańskich na Dalekim Wschodzie. Niestety, wkrótce okazuje się, że ma rację. Pod koniec czerwca wojska Korei Północnej przekraczają linię demarkacyjną pomiędzy obiema Koreami. Wybucha konflikt, a Fleminga i Malcolma Pickeringów, Georga Harta, Ernesta Zimmermana, Williama Dunna i samego McCoya czekają nowe wyzwania. Jak sobie poradzą? Może nie będę zdradzać.
Samą książkę przeczytałam dość szybko, zresztą W. E. B. Griffin to autor, którego książki zawsze mnie wciągają. Przyznam, że nieco żałuję, że między czasem akcji "Gobi" a czasem akcji "Pod ostrzałem" jest kilka lat różnicy. Nie wątpię, że o przygodach bohaterów pod koniec wojny mogłaby powstać książka.

Zastanawiam się tylko, co się stało z kapitanem (tu już majorem) Macklinem. Przez wcześniejsze osiem tomów miał na imię John (fakt, że w książkach wydanych przez inne wydawnictwo), a tu został Robertem.
A jeszcze przede mną ostatni - 10 tom cyklu.

-----

Książkę przeczytałam w ramach akcji Trójka E-pik w kategorii: Książka ulubionego autora (luty 2013). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz